שאלת המיליון דולר: כמה עולה לפתח אפליקציה?

אז יש לכם רעיון גאוני לאפליקציה, כזה שכל אחד ירצה לעשות בו שימוש ולהוריד למכשיר הנייד האישי שלו. אבל עכשיו השאלה הנשאלת היא כמה עולה לפתח את החלום שלכם? מהם השלבים בפיתוח אפליקציה? ועל מה חשוב לשים דגש בתהליך המאתגר?

לכן Koko Apps  כאן כדי לפזר מעט את הערפל סביב העלויות, לעשות קצת סדר ולאפשר לכם להתחיל את התהליך ברגל ימין.

שנתחיל?

ראשית נציין כי עלות פיתוח אפליקציה מורכבת מכמה פרמטרים: זמן הפיתוח המשוער, סוג הטכנולוגיה הנדרשת – האם מדובר על אפליקציה המיועדת לפלטפורמה אחת או פלטפורמות רבות ושונות או האם האפליקציה תהיה אפליקציה היברידית או אפליקצית Native (פיתוח לאנדרואיד ולאייפון בנפרד).

כמו כן, כחלק מהתמחור לוקחים בחשבון את הוספת הפיצ'רים הדרושים לאפליקציה כגון פיתוח Back-End, שירותי מיקום, צ'אט, הודעות push, טביעת אצבע, חיבור למצלמה , חיבור למכשירים חיצוניים IoT (האינטרנט של הדברים  – Internet of Things) וכו'.

פרמטר נוסף שאף הוא יכול להשפיע על העלות הוא ניסיונה של החברה בתחום, והאם תבחרו בחברה גדולה/קטנה או בכלל תעזרו בשירותיו של פרילנסר.

כאשר מחלקים את עוגת התקציב, כ- 50% מהסכום הולך לפיתוח האפליקציה (שעות עבודה), בעוד כ- 15% הולך על עיצוב, כ- 15% על ניהול הפרויקט והיתר על אפיון ובדיקות.

טיבה של הטכנולוגיה הנדרשת לפיתוח:

מכיוון שעלויות הפיתוח הן גבוהות (כ-50% מכלל הסכום), ישנה חשיבות רבה לבחירת סוג הטכנולוגיה הדרושה לפיתוח. ישנן אפליקציות ובהן המצליחות ביותר כמו הווצטאפ, שהיא מבוססת על טכנולוגיה פשוטה יחסית ועיקר עלויות הפיתוח מבוססות על אבטחה.

לעומתן, ישנן אפליקציות מורכבות יותר המכילות רכיבי תכנות או קוד מורכבים. לצורך הדוגמה אפליקציות של אתרי היכרויות או משחקים – שם העלויות תהיינה גבוהות יותר באופן משמעותי, משום שנדרשות שעות עבודה מרובות של מפתחים, מאפיינים ומעצבים כדי ליצור את התשתיות המתאימות לאפליקציה ובכן את הגרפיקה המתאימה לאופייה של האפליקציה.

זמן עבודה ובעלי המקצוע הנדרשים לפיתוח:

פרמטר נוסף המשפיע על העלויות הוא זמן העבודה הנדרש לפיתוח, מורכבות הפיתוח יכריעו את זמן העבודה ובקשר ישיר את העלות של האפליקציה. צריך להבין שככל שתרצו אפליקציה מורכבת שמכילה יותר מרכיבים , כך האפליקציה תהייה יקרה יותר.

יש לקחת בחשבון את העלויות של הפיצ'רים והתוספים הייחודיים שחלקם ניתן לרכוש 'מוכנים' וחלקם יש לפתח באופן ייחודי על מנת שיתאימו לטכנולוגיה של האפליקציה.

עלויות עתידיות כחלק מהתקציב:

אומנם העלויות הראשוניות תהיינה גבוהות, הרי יש צורך בשעות עבודה רבות שרובן מתבססת על פיתוח, אך חשוב להבין כי ברוב המקרים המסע ממשיך גם לאחר הפיתוח, ולרוב תהיינה עלויות נוספות עתידיות שיכולות להיות לצורך שדרוג האפליקציה לאחר עלייתה לאוויר.

השדרוגים יכולים להיעשות בהתאם לחוות הדעת של המשתמשים, לצורך ייעול ושיפור נוחות הגלישה וחווית המשתמש.

לסיכום, עלויות הפיתוח של אפליקציה תלויות במספר גורמים ביניהם אילו יכולות צריך להכניס לאפליקציה, שלב האפיון, בחירת הטכנולוגיה , עיצוב, פיתוח, ניהול הפרויקט , בדיקות וכו.. כל פרמטר מייקר את העלות של האפליקציה , החלטות נכונות לאורך כל הדרך בהקמת המיזם יכולים לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים.

בסופו של דבר אתם רוצים מספר נכון?  ישראלים אין מה לעשות 🙂

אם קראתם מהתחלה , אתם עכשיו מבינים שכל אפליקציה שונה מהאחרת , ולכן ניתן פה הערכה גסה של עלויות הפיתוח ,גרסה ראשונית של האפליקציה MVP,

יכולה לנוע בין 25,000 ₪  – 80,000 ש"ח (ואפילו יותר, נכון:) תלוי ביכולות שתרצו באפליקציה).

מה שחשוב הוא להיעזר בחברה מקצועית שתוכל לאפיין את הצרכים שלכם ולבצע החלטות נכונות לכל אורך התהליך ולהוזיל לכם עלויות , לבחור את הטכנולוגיה הנדרשת ולהעניק הצעת מחיר המשכללת את כל הפרמטרים שהצגנו לעיל.