פיתוח אפליקציות

מומחים בפיתוח אפליקציות נייטיב וPWA.

אם הגעתם לכאן אתם בטח כבר הבנתם שאתם זקוקים לחברה לפיתוח אפליקציה.

כיום יש מספר טכנולוגיות לפיתוח אפליקציות. פיתוח אפליציות בקוד נייטיב לאנרואיד בנפרד ול iOS בנפרד לבין פיתוח אפליקצייה נייטיב בקוד אחד לשתי הפלטפורמות (אנדרואיד וiOS ביחד!).

נתחיל: מה זה פיתוח אפליקציית Native? האם יש דרך לפתח אפליקציית נייטיב בקוד אחד לכל הפלטפורמות ולחסוך בעלויות בלי לפגוע בחווית המשתמש?

נעשה קצת סדר במונחים לפני שבוחרים איך ממשיכים.

מתי  נשתמש בפיתוח אפליקציות נייטיב (Native)?  כאשר הדרישה היא לאפליקציה שעיקרה ביצועים גרפים גבוהים, או יכולות מאוד מתקדמות שדורשות יציבות ועמידות גבוהים.

אז למה פיתוח אפליקציה חוצה פלטפורמות? אתם רוצים לחסוך בזמן וכסף!  כן, זה כזה פשוט! (לחצו כאן לקרוא על כמה עולה אפליקציה?)

את המשאבים היקרים שלכם תשקיעו בפיתוח הרעיון. פיתוח אפליקציה בקוד אחד שמתאימה לכל הפלטפורמות חוסכת לכם במשאבים יקרים מאד, מכיוון שהיא נכתבת בקוד אחד המתאים לשתי מערכות ההפעלה (Android ו iOS).

אנחנו ממש סקרנים לשמוע על הפרויקט שלכם!

פיתוח אפליקציות נייטיב (Native) ייעודיות למערכת ההפעלה IOS או Android, אל מול פיתוח אפליקציות בקוד אחד המתאים ל2 מערכות ההפעלה (פלטפורמות).

הגעתם עד כאן כי יש לכם רעיון לפיתוח אפליקציה או שיש לכם כבר עיצוב ואתם מחפשים חברת פיתוח אפליקציות, בסופו של דבר צריך לבחור את הטכנולוגיה בה תחליטו לפתח את האפליקציה. 

בחירת הטכנולוגיה תשפיע מאד בהמשך הדרך של המיזם, או המוצר בחברה ובקשר ישיר גם לתקציב אותו תצטרכו להשקיע לאחר מכן בתחזוקה.

כשצריך להחליט על הפלטפורמה שאליה אתם מכוונים, תשאלו את עצמכם: מי קהל היעד? האם המערכת האפליקציה מיועדת למערכת הפעלה ספיצפית? האם אני חייב שהאפליקציה תכיל אנימציות וביצועים מעל הממוצע? האם אפשר לפתח אפליקצייה וובית (PWA) ולא אפליקצייה נייטיב? כמה תעלה לי התחזוקה של פיתוח אפליקצייה נייטיב לעומת פיתוח אפליקצייה חוצה פלטפורמות בקוד אחד?

כפי שאתם מבינים לכל אופציה קיימים יתרונות וחסרונות, אך חשוב להבין שברגע שמתחיל הפיתוח, נשארים עם הטכנולוגיה שנבחרה, ואם מעוניינים לשנות – מתחילים מחדש.

פיתוח אפליקצייה נייטיב (Native)

פיתוח בטכנלוגיה הזו נבחרת לרוב על על פי הדרישה מהאפליקציה.

כלומר, במידה והמטרה היא לייצר אפליקציה בעלת ביצועים גבוהים ביותר, אנימציות ויכולות.

פיתוח אפליקציות נייטיב מתאים במיוחד למצבים בהם צריך למשל, עיבוד גבוה ב Real Time, או יכולות גרפיות מאוד גבוהות.

יחד עם זאת חשוב לזכור שאם בחרתם, לדוגמא,  לפתח אפליקציה למשתמשי iPhone בלבד ובהמשך תרצו שאותה אפליקציה תהיה זמינה למשתמשי אנדרואיד תצטרכו לפתח אפליקציה נפרדת למערכת זו.

בנוסף לזמן הכפול, יש צורך בצוות פיתוח ייעודי לכל מערכת הפעלה, מה שמייקר את התחזוקה של האפליקציה לאחר סיום הפיתוח.

פיתוח אפליקציה בקוד אחד לכל הפלטפורמות

אתם כבר יכולים להסיק, שהיתרון הגדול ביותר למעשה בפיתוח אפליקציה בקוד אחד לכל הפלטפורמות , הוא העובדה שאנחנו כותבים קוד יחיד שמתאים לשתי מערכות ההפעלה.

 

הקוד נכתב בשפה אחת, מותאמת ומה שאתם מקבלים זאת אפליקציה איכותית שתגיע לכל הלקוחות שלכם בזמן קצר הרבה יותר, עם צוות מפתחים אחד ובהרבה פחות כסף. 

איך תדעו אם אפליקציה בשיטה זו מתאימה לכם?

כאמור, יש לא מעט משתנים שצריך לקחת בחשבון לפני שמתחילים בתהליך פיתוח אפליקציה.

הנה כמה שאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם כדי להקל על ההחלטה:

 • מה מטרת האפליקציה?
 • מיהו קהל היעד שלכם? האם חברות ענק, משתמשים 'רגילים'?
 • מהם המשאבים שלכם המוקצים לפיתוח?
 • האם נדרשות יכולות גרפיות או ביצועיות מאוד מורכבות?
 • מהם לוחות הזמנים שתידרשו לעמוד בהם?

 

צפו בדוגמאות של אפליקציות שפיתחנו בקוד אחד המתאימות לשתי מערכות ההפעלה:

איך מתחילים?

אחרי ששוחחנו ובררנו מה הצרכים שלכם,  נאפיין את האפליקציה! תהליך זה הינו סיעור מוחות והמטרה שלו ליצור את החווית משתמש האולטימטיבית עבור קהל היעד שאליו מפתחים את האפליקציה.

לאחר שנ
למד את דרישות הפרויקט, נדבר על עיצוב ופיתוח, ונעבור על כל שלבי הפרויקט ותקבלו לו"ז פיתוח מדוייק וברור.

איך אפשר בלי לדבר גם על תקציב ולוחות זמנים וכמובן להכיר את הצוות שיועד למשימה.
(בזום, בכל זאת רוח התקופה:))

למה KokoApps?

אנחנו בעלי ניסיון עשיר בתעשיות רבות ומגוונות, ביניהן: הייטק, רפואה, אקדמיה, פינטק ועוד.

ניסיון זה מאפשר לנו גמישות ועבודה עם מגוון עולמות תוכן, כך שגם אם אתם רוצים לפתח אפליקציה בתחום פורץ דרך שעוד לא עבדנו איתו, אנחנו נדאג לתחקיר מקיף בשלב האיפיון כולל קהל היעד, מאפייני השימוש ועוד.

כל זאת על מנת ללמוד את הצרכים ולספק לכם מענה מלא לפיתוח האפליקציה.

יש לי עיצוב לאפליקציה ואני מעוניין שתשתמשו בו, זה אפשרי?

כמובן! אנחנו יודעים לעבוד עם כל עיצוב מקצועי שתגיעו איתו.

אין לכם עיצוב? מעולה, אנחנו נספק לכם עיצוב ברמה מאד גבוהה, ולאחר השלמת העיצוב ואישורו נמשיך לתהליך הפיתוח.

במהלך השנים פיתחנו תהליך עיצוב ייחודי אשר משולב עם הפיתוח במטרה להגיע לסיום עם מוצר שעובד ולא רק נראה טוב, תהליך זה חוסך לכם המון זמן וכסף בתהליך הפיתוח ומאפשר לנו לספק  אפליקציה איכותית.

מה זה אפיון חווית משתמש (UX) ועיצוב ממשק(UI)?

אפיון חווית משתמש (UX) מתמקד בהשגת המטרות העסקיות של המיזם. 

מטרת האפיון היא ליצור תיאום ציפיות בין כל האנשים שעובדים על האפליקציה.

בנוסף, תהליך זה יעזור לנו לקבוע מה יהיו הדרישות המקצועיות כולל השלבים, צוותי פיתוח, עיצוב UX/UI, מה החלק שלכם בכל התהליך, לוחות זמנים וכו'.

יש לכם אפיון? מעולה, במידה ותרצו להשתמש באיפיון מוכן ולהגיע ישר לשלב הפיתוח – ניתן בהחלט!

מתי האפליקציה תהיה מוכנה?

פיתוח אפליקציה הינו תוצר של עבודת צוות. ככל שכל צד ימלא את חלקו, כך התהליך יתנהל בצורה חלקה ומהירה יותר.

זמינות, פרואקטיביות וגמישות הם אבני הדרך של התהליך התקשורתי בינינו.

במידה ותנאים אלו מתקיימים, פיתוח של אפליקציה לוקח בין 3 ל 4 חודשים בממוצע ותלוי במורכבות האפליקציה ובאפיון.

יש מספר עקרונות שבנינו במהלך השנים שהופכים את תהליך פיתוח האפליקציה בקוקואפס כל כך מהנה:

 

 1. אנשי הפיתוח אצלנו הם אנשים חושבים ולא רק ידיים שכותבים קוד , האג'נדה שלנו היא שהקוד הוא אמצעי וקריטי לפיתוח להבין להבין את המוצר (product = אפליקציה), לכן תהליך הפיתוח אצלנו הוא מאד ייחודי, אנחנו לא רק כותבים קוד אנחנו ממש מבינים למה? נכנסים לעומק המיזם ומבינים בדיוק מה האפליקצה פותרת? איך ולמה? המטרה היא לייעץ לכם, להעלות על כשלים ולהרים דגלים בזמן כדי שבסופו של דבר האפליקציה תצליח ותייצר את הערך לקהל היעד אליו מכוונים וגם את ההכנסות שאתם מצפים להגיע אליהם.
 2. מבחינתינו שירות זה הכל, אנחנו עושים הכל עבורכם, בנינו את התהליך כך שהוא יוריד מכם את העומס של תהליך הפיתוח ולא יעמיס אתכם, לכן אנחנו פותחים חשבונות, בונים את התשתיות, מפתחים את הקוד ויודעים לקבל החלטות בפיתוח כיוון שאנחנו מבינים את המיזם. 
 3. אנחנו מאמינים בשקיפות, ההצלחה שלכם זאת ההצלחה שלנו. אנחנו כל יום רואים מיזמים שמגיעים אלינו או פונים אלינו עם רצון לפתח את הגרסה המשופרת של האפליקציה ומעוניינים לגדול, ומגלים ששום דבר לא שלהם. הקוד לא שלהם, הדומיין רשום על חברה אחרת. ועוד סיפורים כאלה ואחרים שמונעים מהם להתקדם.  אצלנו הכל אחרת!!  בנינו את תהליך הפיתוח כך שהכל שלכם מהיום הראשון, ממש כך. הקוד, הדומיין, החשבונות, השרתים הכל שלכם מהיום הראשון ולתמיד!!.  
 4. הקמנו צוות קומנדו טכנולוגי איכותי, שמורכב כולו מצוות ישראלי, מקומי, דובר עברית (גם אנגלית, הייטק בכל זאת:)), כל הפיתוח מבוצע פה בארץ , אנחנו עומדים בתקנים מחמירים של אבטחה, ניהול מידע רגיש ויכולת תגובה מהירה.
 5. אנחנו מלווים אתכם בכל שלב בפרוייקט, מספקים לכם ייעוץ טכנולוגי, ייעוץ לפיתוח המוצר על ידי מנהלי מוצר מומחים ומובילים בתחום, בסופו של דבר פיתוח אפליקציה זה לא רק כתיבת הקוד.
 6. סיימנו את הפיתוח של האפליקציה, מה הלאה? אתם לא לבד, אנחנו מלווים אתכם בתהליך התחזוקה של האפליקציה , משפרים את האפליקציה ונותנים לכם שקט נפשי ובטחון שהאפליקציה תמיד תעבוד עבור המשתמשים שלכם. 

אנחנו בטוחים שיתעוררו עם הזמן עוד שאלות. לפרויקט שלכם יוקצה מנהל מוצר שמבין את הפרוייקט שלכם ושיהיה הגורם המתווך עבורכם לכל בעיה או שאלה, לפני, תוך כדי וגם בסיום התהליך. 

זכרו את נקודות המפתח :

 • פיתוח פשוט יחסית מול צוות / איש פיתוח יחיד
 • מותאם למשתמשי קצה רבים ומגוונים (הגדלת מאגר לקוחות/ קהל היעד)
 • חיסכון משמעותי בזמן וכסף

נשאר רק להיפגש - הקפה עלינו!

אנחנו ממש סקרנים לשמוע על הפרויקט שלכם!

דילוג לתוכן