סקירת אפליקציות שפותחו ב - React Native Technology

הסיפור של React Native הוא סיפור מעניין.

בשנת 2012 הכריז מארק צוקרברג: "The biggest mistake we made as a company was betting too much on HTML as opposed to native" . השימוש ב HTML הפך את האפליקציה של פייסבוק ללא יציבה ואיטית, ובכנס ה F8 ב 2015 הוצגה הטכנולוגיה החדשה, שמיד קיבלה חוות דעת מצוינות והפכה פופולרית מאוד בקרב מפתחים בכל העולם.

React Native

מדובר במסגרת של קוד פתוח ליישומים ניידים, שפותחה על ידי פייסבוק. (ג'ורדן וולקה פיתח את React – ספריית קוד פתוח ב JavaScript המשמשת לפיתוח ממשק משתמש). הקוד משמש לפיתוח אפליקציות עבור iOS , Android, Web, Windows ועוד, בכך שהוא מאפשר למפתחים להשתמש במסגרת ה React יחד עם יכולות הפלטפורמה המקוריות.

 

המפתחים שלנו ב KokoApps כל הזמן עם היד על הדופק ומקפידים להתיישר עם כל מה שחם וחדש בעולם התוכנה. לכן, כמתמחים בפיתוח אפליקציות ב React Native בחרנו להציג את יכולות הטכנולוגיה המרשימות באמצעות סקירת מספר דוגמאות לאפליקציות שפותחו בטכנולוגיה זו.

UberEats

UberEats היא אפליקציה דרכה ניתן להזמין אוכל, בקלות ובפשטות, ממגוון של מאות מסעדות באמצעות חיפוש פשוט של מסעדה או מנה אהובות והזמנתן. React Native, במקרה הזה מהווה חלק קטן מתוך האפליקציה, אבל חלק זה מוסיף המון לחוויית המשתמש.

נציין כי מדובר באפליקציה מורכבת מאוד, משום שהיא מכילה תכונות רבות (Features) כמו הודעות בדחיפה (push notifications), תפריטים, שירות משלוחים, ביקורות וכו'. לצוות הפיתוח של UberEats יש ניסיון רב עם טכנולוגיית React Native ולכן הם מיישמים אותה באפליקציה בצורה נהדרת, כך שבסופו של דבר מתקבלת אפליקציה נגישה ואיכותית.

 

Bloomberg App

Bloomberg App היא אפליקציית חדשות עסקיות ופיננסיות המציגה למשתמשים בעולם נתוני שוק ממקורות מאוד מהימנים, כולל כלי מעקב אחרי תיקי השקעות ועוד. 

בתחילה פותחה במקביל בשתי פלטפורמות: למשתמשי iOS ולמשתמשי Android. אך מכיוון שהפיתוח נעשה באופן שונה ונדרשו עבודות תחזוקה של שדרוגים, עדכוני גרסאות ושיפורים אשר גזלו זמן יקר, החליטו ב Bloomberg App לאמץ בחום את יתרונותיה של טכנולוגיית  React Native.

 

 

Walmart

שאיפתה של Walmart להיות הקמעונאי הגדול בעולם, גם במצב מקוון וגם במצב לא מקוון, הביאו אותה לנקוט במהלכים נועזים הכרוכים גם בסיכונים גבוהים יותר על מנת להשיג יתרון תחרותי. Walmart תמיד חיפשה דרכים לשיפור חוויית הלקוח על ידי התנסות בטכנולוגיות חדשות למשתמשיה בכל מערכות ההפעלה.

React Native מאפשר ביצועים מעולים, כמעט זהים לאפליקציות מקומיות, אשר מועברים בצורה חלקה, בעוד  הצוות צריך רק לשמור על בסיס קוד אחד 

ב JavaScript.

Townske

Townske היא אפליקציית מדריך טיולים, המאפשר לתיירים המבקרים במקום להתקשר עם תושבים מקומיים באזור אליו הם מגיעים.

מטרת ההתקשרות היא לקבל מהם חוות דעת ומידע על מקומות בילוי, טיולים מעניינים,  המלצות קולינריות ועוד.

החברה מתחזקת גם אתר אינטרנט והחליטה להשתמש ב React Native באפליקציה אותה הקימו על מנת לשפר את הגלישה , לעומת האתר, ולהוסיף מגוון תכונות נוספות שאינן קיימות בו.

 

Instagram

את אינסטגרם אין צורך להציג.

מדובר באחת האפליקציות הפופולריות ביותר בקרב משתמשים ברחבי העולם.

העברת הממשק הקיים לטכנולוגיה חדשה הייתה אתגר גדול עבור המפתחים, כיוון שאינסטגרם הייתה מבוססת על ממשק פשוט. יחד עם זאת המעבר ל React Native השפיע על קלות התחזוקה של האפליקציה הן לפלטפורמת Android והן ל iOS.

 

Facebook Ads

פלטפורמת הרשת החברתית של פייסבוק אינה האפליקציה היחידה בטכנולוגית React Native, אשר פותחה תחת קורת הגג של פייסבוק.

פייסבוק השתמשה בטכנולוגיה זאת גם על מנת לבנות מחדש את אפליקציית ניהול מודעות הפרסום שלה עצמה- Facebook Ads, ויצרה גרסאות ל iOS ו Android. מה שהפך את העניין לכדאי כלכלית ומבחינת מהירות הוא העובדה שעכשיו אותו צוות מפתחים פיתח את שתי הגרסאות יחד!

 

טכנולוגית React Native חוללה מהפכה וברגע שפייסבוק הפכה את הקוד לפתוח עבור קהילת המפתחים, היא אפשרה לפרויקט להתבצע הרבה יותר מהר מכפי שצוות פנימי בפייסבוק יכול היה להשיג אי פעם.

בואו נדבר עסקים

מחפשים חברה לפיתוח אפליקציה או לקראת פיתוח מערכת תוכנה? מלאו  את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליכם בהקדם.

אפשר גם להתקשר אלינו: 052-725-0509 או לכתוב מייל: info@kokoapps.co.il

    "על ידי שמוש בטופס זה הינך מסכים לתקנון ולמדיניות הפרטיות של אתר זה."
    דילוג לתוכן