סקירת אפליקציות שפותחו בטכנולוגיית React Native

לטכנולוגיית React Native יש בהחלט סיפור מעניין. מה שהתחיל כפרויקט אישי של פייסבוק בשנת 2013, הפך די מהר לדבר הבא בעולם פיתוח האפליקציות. פייסבוק החלה לפתח טכנולוגיה לפיתוח האפליקציה שלה, ופיתחה את React Native המתאימה לכל הפלטפורמות האפשריות כגון – Web ,Android ,iOS ועוד.

בכנס F 8 שנערך בחודש מרץ 2015, הודיעה פייסבוק על השקת הטכנולוגיה, וכיום מפתחים רבים עושים בה שימוש. השמועה עשתה לה כנפיים, כך שלא פלא כי חוות הדעת היו מצוינות והיא הפכה לפופולרית בעולם. כיום יותר ויותר חברות ענק מפתחות אפליקציות בטכנולוגיית React Native. מנינו כמה מהן, כדאי שתוכלו להתרשם מאיכות הטכנולוגיה.

AirBnB

AirBnB היא פלטפורמה המתווכת בין אנשים המעוניינים לשכור יחידות נופש לטווח קצר לבין בעלים של יחידות כאלו בכל העולם, בדרך כלל מדובר באנשים פרטיים שאינם מנהלים בית מלון. כיום AirBnB מחזיקה באתר ואפליקציה, כאשר האפליקציה בנויה על טכנולוגיית React Native. רק לידע כללי, כיום החברה מחזיקה בלא פחות מ -60 עובדים רק כדי לפתח ולתחזק את האפליקציה באופן יומיומי.

UberEats

UberEats היא אפליקציה להזמנת אוכל המציעה מאות מסעדות לבחירה. כאשר פותחים את האפליקציה ניתן לחפש כל סוג אוכל או מסעדה מסוימת, לבחור את המנות האהובות ופשוט להזמין. React Native מכסה חלק קטן של האפליקציה, אבל חלק זה מוסיף המון לחוויית המשתמש. נציין כי האפליקציה מורכבת מאוד, משום שהיא מכילה פיצ'רים רבים כמו הודעות פוש, תפריטים, שירות משלוחים, ביקורות וכו'. לצוות הפיתוח של UberEats יש ניסיון רב עם טכנולוגיית React Native ולכן הם מיישמים אותה באפליקציה בצורה נהדרת.

Instagram

טוב אין צורך לפרט על אינסטגרם, אבל נציין כי העברה של הממשק הקיים לטכנולוגיה חדשה הייתה אתגר גדול עבור המפתחים. בעבר אינסטגרם הייתה מבוססת על ממשק משתמש פשוט, כאשר המעבר ל React Native השפיע על קלות התחזוקה של האפליקציה הן לפלטפורמות אנדרואיד והן ל- iOS.

Townske

Townske היא סוג של מדריך טיולים המחבר את המבקרים או התיירים עם תושבים המקומיים של האזור, כדי לאפשר להם לקבל חוות דעת על מקומות בילוי, טיולים, מקומות מעניינים, מסעדות וכו'. לחברה יש אתר אינטרנט ואת האפליקציה הם בנו על טכנולוגיית React Native המאפשרת לשפר את הגלישה (ביחס לאתר) ומגוון פיצ'רים נוספים שאינם קיימים באתר.

Bloomberg App

אפליקציית Bloomberg App מציעה חדשות עסקיות ופיננסיות למשתמשים בעולם, כמו נתוני שוק וכלי מעקב אחר תיקי השקעות ממקור מהימן ביותר. לפני שצוות הפיתוח שלהם אימץ את טכנולוגיית React Native לפיתוח אפליקציות לנייד שלהם, הם היו צריכים להשקיע זמן רב בפיתוח ועדכון הגרסאות של אפליקציות iOS ו- Android בנפרד. לאחר שהבינו את היתרונות הטמונים בה, הם אימצו אותה בחום.