היתרונות של פיתוח אפליקציה בטכנולוגיית React Native

פלטפורמת React Native יצרה באזז סביבה בשנים האחרונות, ולמען האמת ניתן להבין למה. טכנולוגיית זו הנה פורצת דרך ופותחה תחילה עבור אינסטגרם ופייסבוק, ולכן מן הסתם פייסבוק היא האחראית על הפיתוח הגאוני. אחרי פייסבוק ואינסטרגרם, חברות ענק רבות הצטרפו לטכנולוגיה כמו  Wix, Airbnb  וכיום כל יזם יכול להצטרף למגרש של הגדולים וליהנות מפלאי הטכנולוגיה.

התכונה הבולטת של טכנולוגיית React Native היא האפשרות "להרוויח" את הקוד, משום שהיא מאפשרת לפתח אפליקציה אחת שתואמת לכל הפלטפורמות האפשריות כגון – Web ,Android ,iOS ועוד. כך למעשה ניתן לחסוך בעלויות ולפתח גרסה אחת המתאימה לכולן, במקום לפתח גרסה לכל פלטפורמה. כמובן שזוהי רק סיבה אחת, בהמשך נמנה מספר יתרונות שבהחלט מצדיקים את השימוש בטכנולוגיית React Native.

היתרונות של טכנולוגיית React Native

קוד אחד לכל מערכות ההפעלה השונות
במקום להחזיק לפחות שלושה מפתחים עם ידע שונה – מפתח ג’אווה לאנדרואיד, מפתח סוויפט ל-iOS ומפתח JavaScript לווב – בפיתוח ב-React Native אפשר להחזיק אדם אחד עם ידע ב-JavaScript , או צוות מעורב שמפתח כולו ב-React ו-React Native ויכול לחלוק את הידע.

יישום חזק ונוח לניהול
נזכיר כי טכנולוגיית React Native מחזיקה את פייסבוק, אינסטגרם ואפליקציות גדולות נוספות, ולכן אין ספק כי מדובר במוצר חזק, נוח במיוחד לניהול Backend ומאפשר עדכוני גרסה מהירים בפלטפורמה אחת בלבד!

נראות ויזואלית מרשימה בכל פלטפורמה
הנראות הוויזואלית של הטכנולוגיה היא אחידה בכל פלטפורמה, עד כדי שלא ניתן להבדיל בין הטכנולוגיות, בין אם מדובר על אנדרואיד, iOS או   Webממש כאילו היא פותחה במיוחד עבורה.

התאמה מושלמת למבייל
אפליקציות שנבנות ב- React Native מותאמות במיוחד לפלטפורמות ניידות ומציגות מראה אסתטי, חד ונקי. כמו כן, חוויית הגלישה מכל מכשיר נייד היא באיכות UI גבוהה, כמו גם זמני טעינה קצרים במיוחד, הם מנצלים את המשאבים בצורה נכונה וכך חוסכים בסוללה.

אפשרות לבצע עדכונים מיידים
נציין כי העבודה על פיתוח האפליקציה אינה מסתיימת עם עלייה שלה לאוויר, אלה המסע ממשיך גם אחרי – תמיד יש צורך בשיפורים, עדכונים, תיקוני באגים, תוספים וכו'. לרוב הדבר קורה עקב חוות דעת של גולשים.

שינויים מיידיים בחנויות
בטכנולוגיית React Native יש צורך לבצע את התיקונים פעם אחת בלבד, בעוד בטכנולוגיות אחרות יש לתקן ולשנות בכל פלטפורמה. יתרון בולט נוסף – הוא העובדה שאין כל צורך להמתין לאישור של החנויות (גוגל / אפל) לכל תיקון או שינוי, השינויים מתעדכנים מייד.

קהילה גדולה ותומכת המשתפת מידע ועוזרת ליישום הטכנולוגיה
אם תשוטטו מעט ברשת, תמצאו קהילה תוססת ותומכת שיוצרת מידע, טיפים, מדריכים ואם תתעמקו עוד קצת, תוכלו למצוא גם קבוצות פייסבוק ובהן חברים מפתחים מכל רחבי העולם שישמחו להעניק מידע ליישום הטכנולוגיה.

מיצוי הפוטנציאל מצד הגולשים
כלל היתרונות של הטכנולוגיה יוצרים אפליקציות מהנות לגולשים, הן מבחינת השימוש בהן וחוויית המשתמש, מה שמביא לידי מעורבות גבוהה מצד הגולשים ומיצוי מלא של הפוטנציאל שלה.