בניית אב טיפוס

אב טיפוס הוא דגם ראשוני המשמש לבחינה וניסוי של מוצר תעשייה חדש, לפני מעבר לייצור מסחרי. ייצור אבטיפוס הוא שלב קריטי בפיתוח מוצר המיועד לשיווק בתפוצה רחבה והוא מאפשר הבנה טובה יותר של תכונות המוצר, התנהגותו ויכולותיו. פיתוח אב טיפוס מאפשר לבצע אנליזות ובדיקות מקיפות לפני מעבר לייצור – שלב מקדים שחוסך עלויות בהמשך ומסייע למנוע פגמים שאינם נראים לעין על מסך המחשב.

פיתוח אב טיפוס

בשלב זה רעיון למוצר חדש או פטנט מגיע לשולחן העבודה במחשב. באמצעות תוכנות מחשב ניתן לדמות את צורתו והתנהגותו של המוצר, וכן הלחצים שיופעלו עליו. עמידותו ותכונותיו נקבעים במידה רבה על ידי חומרי הגלם מהם יורכב, ואלה גם מסייעים בקביעת התמחיר הסופי שלו.

חברת Koko Apps פועלת ברגישות מרבית כשמדובר במוצרים או פטנטים חדשים ועושה את מרב המאמצים להגן על האינטרסים המסחריים של לקוחותיה.

סודיות מובטחת בכל פרויקט של פיתוח אב טיפוס.

בניית אב טיפוס היא קריטית להבנה מוחשית של המוצר ואיתור כשלים או פגמים שלא נצפו מראש בתכנון המקורי. בניית אב טיפוס תהיה בדרך כלל יקרה יותר מייצור מסחרי בפס ייצור משום שהיא מתבצעת באופן ממוקד, לעיתים כוללת התערבות ידנית של איש מקצוע מיומן וכן חומרי גלם שנרכשים במיוחד עבור פרויקט זה.

לאחר בניית אבטיפוס ראשוני ניתן לבצע אופטימיזציה לחומרי הגלם וכן לקבוע קריטריונים לייצור המוני – דברים המשפיעים על קביעת תמחור סופי למוצר. לפיכך, קשה להעריך את עלויות וזמן הייצור ללא בניית אב טיפוס.